נשמח לעמוד לרשותך
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

 יועץ אינסטלציה ותכנון סניטרי

תכנון מתזים ואישורם במכון התקנים

 

א. מה כוללת תכנית האינסטלציה?

א. תוכנית אינסטלציה כוללת בתוכה כמה מרכיבים:


1. תכנון של צנרת הביוב, דולחין ושופכין מרמת הכלים הסניטריים דרך קופסאות הביקורת והקולטנים עד החיבור לשוחות במגרש ולשוחת הביוב העירונית שמוקצת לאותה חלקה.

יועץ האינסטלציה מקבל מהאדריכל את המיקום של השירותים / מקלחת / מטבח, וצריך לבצע החלטות איך למקם את צנרדת הביוב כך שהוא ינוקז ביעילות הגבוהה ביותר , תוך מזעור אפשרות לתקלות וסתימות אך מתן אפשרות לטפל בתקלות עקב שימוש לא נכון.
כל התכנון של צנרת הביוב הדולחין (כיורים מקלחת ומטבח) והביוב ( שירותים) נעשה על פי תקן ההל"ת (הוראות למתקני תברואה).
קביעת שיפועים בצנרת פנימית וחיצונית, עומק וקוטר השוחות, סוג הצנרת PVC או HDPE. ועוד.


2. תכנון של צנרת ניקוז מי גשם, (צמ"גים) , תכנון נכון ועל פי החוק, מונע הצפה במקרה של גשמים כבדים.
אסור לחבר צנרת ניקוז מי גשם של גג עם צמ"ג של מרפסת למשל. ישנה כמות מקסימלית של מרפסות שניתן לבצע להם צינור מי גשם משותף. כמות ועוצמת משאבות ניקוז בחניונים.


3. תכנון אספקת מים לצריכה למבנה, שימוש במאגר מים וקביעת נפחו, קביעת הספקים וחיבורים למשאבות. תכנון הגמל מים הראשי למבנה.
תכנון נכון של אל חוזרים ומניעת מים חוזרים מנק' סטטיות במערכת, בין אם מדובר במים חוזרים בבריכה או ג'קוזי , או במים עומדים בהידרנטים וגלגלונים לכיבוי אש.

4.תכנון אספקת מים לנקודות בטיחות אש, תכנון כיסוי מתזים, ספיקות ולחצים למערכת הכיבוי כך שיעמדו בדרישות מכון התקנים, ובדרישות מכ"ר 529 ודרישות יועץ כיבוי אש.


4.תכנון של מערכות מים חמים במבנה, מערכות סולאריות או חשמליות סגורות או פתוחות, שימוש נכון במשאבות סחרור ועוד.

כאמור, מלבד העובדה שיועץ האינסטלציה חייב לדאוג למערכת כיבוי האש במבנה כדי שבמקרה של שריפה האנשים בבניין יוכלו להיות מוגנים - עליו לתכנן ולדאוג גם לשורת מערכות אחרות. במסגרת תפקידו אחראי היועץ על אספקת המים הכללית והחיבור לקו העירוני, מערכת הביוב, תכנון מקיף של ניקוז הגשמים בחורף,ניקוז מערכת המיזוג בצורה תקינה, תכנון מערכת המתזים במידה ואכן קיימת במבנה וכו'.

תפקידו של יועץ האינסטלציה הוא למעשה לוודא שכל המערכות הקשורות במים יתפקדו באופן תקין. לצד מערכות חשובות וחיוניות כמו ניקוז מי המזגן או החיבור לקו הביוב העירוני, שאינן משפיעות בד"כ על חיי אדם, עליו גם להיות אחראי על מערכת כיבוי האש ומערכות אחרות שיכולות לעשות את ההבדל הדק שבין אירוע שאנשי הבניין או אנשי כיבוי האש מצליחים להתגבר עליו ולסיים אותו במהרה לבין אירוע שמתפתח לאסון גדול שכולל גם פגיעות בנפש כי המערכות לא היו ערוכות למצב זה.

ב.כמה זמן לוקח לקבל אישור תאגיד מים?

1. הזמן שלוקח אישור תאגיד מים תלוי בכמה גורמים: מהירות וטיב התכנון מזמן קבלת התוכניות האדריכליות.
אופן הבדיקה של התאגיד והאם יש צורך באישור גם של תאגיד וגם של העירייה, וזה גורם שמשתנה בין עיר לעיר.

משרדנו מתמחה בעבודה מול כלל תאגידי המים והרשויות בארץ, מאחורינו אלפי לקוחות מרוצים, שהתוכניות שלהם אושרו במהירות, תוך הקפדה על תכנון מיטבי וחסכוני ללקוח.

ב.מה לגבי מחיר של יועץ אינסטלציה

1. מחיר היעוץ משתנה מפרויקט לפרויקט, בבתים פרטיים זה תלוי בגודל הבית מספר מפלסים, האם קיים מרתף או בריכה. לגבי בנייני מגורים, המחיר הוא פונקציה של מורכבות התכנון, בנייה חדשה מול תמ"א 38, וכמות הדירות בפרויקט. בנייני משרדים ופרויקטים מסחריים מתמחרים לרוב על פי מ"ר.

משרדנו ישמח לייעץ לכם בכל סוגי הפרויקטים במחירים הוגנים תוך שמירה על מקצועיות ושירות ברמות הגבוהות ביותר, נשמח לעמוד לרשותכם כיועצי אינסטלציה, ובשאר הייעוצים במשרד.

תכנון נכון מביא לעבודה יעילה ובטוחה יותר

במסגרת עבודתו, יועץ אינסטלציה אמון גם על תכנון חדר המשאבות והגברת לחץ המים ובנוסף הנו אחראי גם על תכנית האינסטלציה. במסגרת התכנון הנכון של חדר המשאבות לטובת הגברת לחץ המים לעוצמה הרצויה, ידאג יועץ האינסטלציה לתכנון מאגר המים, יתכנן את לחץ המים בעמדות לכיבוי אש כך שיותאם למקרה של שריפה, יתכנן את המשאבות להגברת לחץ המים ויבצע תכנון של המז"ח אשר מורכב בקו המים המיועדים לשתייה ומונע חדירה של מים מזוהמים. את כל עבודתו יאשר יועץ האינסטלציה מול מכבי האש, תאגיד המים המקומי ומכון התקנים.

התכנית לתכנון יעיל של מערכת האינסטלציה יכלול בתוכו תכנון מדויק לגבי אספקת המים החמים והקרים עבור הדיירים, חיבור הביוב לקו העירוני, ניקוז מי הגשמים בצורה יעילה, ניקוז מי המזגנים ומי היסודות, תכנון מערכת המתזים במידת הצורך ועוד. גם את תכנית האינסטלציה יש לאשר מול מכבי האש, תאגיד המים המקומי ומכון התקנים.

התפקידים הנוספים של יועץ אינסטלציה

בנוסף לתפקידו הנ"ל אחראי יועץ האינסטלציה גם על תכנון נושא המים במבנה ובמסגרת תפקידו הוא עובד גם מול הרשויות ולא רק מול בעלי התפקידים של המבנה. למעשה, מהרשויות מקבל איש המקצוע את המיקום של שוחות הביוב אשר לא משפיעים רק על המבנה עצמו - אלא גם על הרחוב והכביש שבסמיכות למבנה. מיקום מדויק של השוחות מייעל את העבודה ועשוי לחסוך בפן הכלכלי שכן זרימת המים תהיה בכמות הרצויה ובעוצמת הזרימה המתאימה.

במהלך עבודתו חותם יועץ האינסטלציה על נספח סניטרי שבו ניתן למצוא את תיעוד ביקורי השטח של היועץ, את תכנית העבודה המפורטת, את שרטוט מערכת המים של המבנה המיועד, את תכנון מערכת הביוב ועוד. עם החתימה על נספח זה מתקבל הלכה למעשה האישור למערכות האינסטלציה במבנה - והאדריכל והמהנדס יכולים להמשיך בבנייתו.

בין לקוחותינו:

יועץ אינסטלציה - פתרונות הנדסה ובטיחות.

בעת תכנון בניית מבנה יש לא מעט אנשי מקצוע שיכולים לאשר את המשך הבנייה התקינה, או להצביע על ליקויים המצריכים תיקון. אחד הגורמים הראשיים בהקשר זה הוא יועץ האינסטלציה. 

העבודה של יועץ אינסטלציה היא מול האדריכל ומהנדס הבניין, כאשר תפקידו העיקרי הנו הקפדה על תקינות לחץ המים, כך שבזמן שריפה יוכלו כוחות מכבי האש למלא את תפקידם על הצד הטוב ביותר. בהקשר זה, התפקיד של יועץ אינסטלציה דורש אחריות רבה מאוד ובהחלט אפשר לומר שהחלטה שגויה שלו באישור מבנה אינסטלציה לא תקין עלולה לגבות מחיר בנפש שכן במצב של שריפה אם זרם המים לא יהיה חזק מספיק האירוע עלול להפוך לאסון של ממש.

 
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon

לשיחה עם מומחה ללא עלות חייגו: 

בס"ד

שירות בפריסה ארצית

נשמח לעמוד לרשותך

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

רשימת לקוחות

info@Safety-Sol.com :דוא"ל

כתובת: גלגלי הפלדה 20, הרצליה

  • Black LinkedIn Icon
  • Black Facebook Icon

כל הזכויות שמורות לפתרונות הנדסה ובטיחות שנת 2019 | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות © | קידום אתרים אורגני