נשמח לעמוד לרשותך
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

 יועץ אינסטלציה ותכנון סניטרי

תכנון מתזים ואישורם במכון התקנים

 

מה כוללת תכנית האינסטלציה?

כאמור, מלבד העובדה שיועץ האינסטלציה חייב לדאוג למערכת כיבוי האש במבנה כדי שבמקרה של שריפה האנשים בבניין יוכלו להיות מוגנים - עליו לתכנן ולדאוג גם לשורת מערכות אחרות. במסגרת תפקידו אחראי היועץ על אספקת המים הכללית והחיבור לקו העירוני, מערכת הביוב, תכנון מקיף של ניקוז הגשמים בחורף, מערכת המיזוג שהמים ינוקזו בצורה תקינה, תכנון מערכת המתזים במידה ואכן קיימת במבנה וכו'.

תפקידו של יועץ האינסטלציה הוא למעשה לוודא שכל המערכות הקשורות במים יתפקדו באופן תקין. לצד מערכות חשובות וחיוניות כמו ניקוז מי המזגן או החיבור לקו הביוב העירוני, שאינן משפיעות בד"כ על חיי אדם, עליו גם להיות אחראי על מערכת כיבוי האש ומערכות אחרות שיכולות לעשות את ההבדל הדק שבין אירוע שאנשי הבניין או אנשי כיבוי האש מצליחים להתגבר עליו ולסיים אותו במהרה לבין אירוע שמתפתח לאסון גדול שכולל גם פגיעות בנפש כי המערכות לא היו ערוכות למצב זה.

תכנון נכון מביא לעבודה יעילה ובטוחה יותר

במסגרת עבודתו, יועץ אינסטלציה אמון גם על תכנון חדר המשאבות והגברת לחץ המים ובנוסף הנו אחראי גם על תכנית האינסטלציה. במסגרת התכנון הנכון של חדר המשאבות לטובת הגברת לחץ המים לעוצמה הרצויה, ידאג יועץ האינסטלציה לתכנון מאגר המים, יתכנן את לחץ המים בעמדות לכיבוי אש כך שיותאם למקרה של שריפה, יתכנן את המשאבות להגברת לחץ המים ויבצע תכנון של המז"ח אשר מורכב בקו המים המיועדים לשתייה ומונע חדירה של מים מזוהמים. את כל עבודתו יאשר יועץ האינסטלציה מול מכבי האש, תאגיד המים המקומי ומכון התקנים.

התכנית לתכנון יעיל של מערכת האינסטלציה יכלול בתוכו תכנון מדויק לגבי אספקת המים החמים והקרים עבור הדיירים, חיבור הביוב לקו העירוני, ניקוז מי הגשמים בצורה יעילה, ניקוז מי המזגנים ומי היסודות, תכנון מערכת המתזים במידת הצורך ועוד. גם את תכנית האינסטלציה יש לאשר מול מכבי האש, תאגיד המים המקומי ומכון התקנים.

התפקידים הנוספים של יועץ אינסטלציה

בנוסף לתפקידו הנ"ל אחראי יועץ האינסטלציה גם על תכנון נושא המים במבנה ובמסגרת תפקידו הוא עובד גם מול הרשויות ולא רק מול בעלי התפקידים של המבנה. למעשה, מהרשויות מקבל איש המקצוע את המיקום של שוחות הביוב אשר לא משפיעים רק על המבנה עצמו - אלא גם על הרחוב והכביש שבסמיכות למבנה. מיקום מדויק של השוחות מייעל את העבודה ועשוי לחסוך בפן הכלכלי שכן זרימת המים תהיה בכמות הרצויה ובעוצמת הזרימה המתאימה.

במהלך עבודתו חותם יועץ האינסטלציה על נספח סניטרי שבו ניתן למצוא את תיעוד ביקורי השטח של היועץ, את תכנית העבודה המפורטת, את שרטוט מערכת המים של המבנה המיועד, את תכנון מערכת הביוב ועוד. עם החתימה על נספח זה מתקבל הלכה למעשה האישור למערכות האינסטלציה במבנה - והאדריכל והמהנדס יכולים להמשיך בבנייתו.

בין לקוחותינו:

יועץ אינסטלציה - פתרונות הנדסה ובטיחות.

בעת תכנון בניית מבנה יש לא מעט אנשי מקצוע שיכולים לאשר את המשך הבנייה התקינה, או להצביע על ליקויים המצריכים תיקון. אחד הגורמים הראשיים בהקשר זה הוא יועץ האינסטלציה. 

העבודה של יועץ אינסטלציה היא מול האדריכל ומהנדס הבניין, כאשר תפקידו העיקרי הנו הקפדה על תקינות לחץ המים, כך שבזמן שריפה יוכלו כוחות מכבי האש למלא את תפקידם על הצד הטוב ביותר. בהקשר זה, התפקיד של יועץ אינסטלציה דורש אחריות רבה מאוד ובהחלט אפשר לומר שהחלטה שגויה שלו באישור מבנה אינסטלציה לא תקין עלולה לגבות מחיר בנפש שכן במצב של שריפה אם זרם המים לא יהיה חזק מספיק האירוע עלול להפוך לאסון של ממש.

 
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon

לשיחה עם מומחה ללא עלות חייגו: 

בס"ד

שירות בפריסה ארצית

נשמח לעמוד לרשותך

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

רשימת לקוחות

info@Safety-Sol.com :דוא"ל

כתובת: גלגלי הפלדה 20, הרצליה

  • Black LinkedIn Icon
  • Black Facebook Icon

כל הזכויות שמורות לפתרונות הנדסה ובטיחות שנת 2019 | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות © | קידום אתרים אורגני