נשמח לעמוד לרשותך
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

תכנון קונסטרוקציה להיתר בנייה

תכנון קונסטרוקציה

תכנון קונסטרוקציות בטון ופלדה

 

תכנון קונסטרוקציה בשיתוף פעולה עם אדריכל

כיצד מתכננים קונסטרוקציה באופן מקצועי? מה ההבדל בין סוגים שונים של מבנים ורכיבים? ואיך משדכים את האדריכלות עם תכנון הקונסטרוקציה כך שיהיו מתואמים באופן הטוב ביותר?

התחום שעוסק בתכנון שלד מחייב שיתוף פעולה בין שורה ארוכה של אנשי מקצוע. במסגרת התכנון המוקדם, יש צורך במעורבות של אדריכל, מהנדס מבנים ויועץ שלד וכדאי גם להביא בחשבון את התקנות הקיימות בכל מדינה. מבחינת שלבי התהליך, הדגש הוא על תכנון פרויקטים מבניים באמצעות מחקר, עיצוב ובדיקות.

אחד המקומות שבהם אפשר לראות בצורה בולטת את המורכבות של תכנון קונסטרוקציה הוא ניתוח המבנה ההנדסי. למעשה, קונסטרוקציה אפשר להקים רק בשיתוף פעולה בין אדריכל לבין מהנדס מבנים ורק בכפוף לניתוח מסודר של המבנה ההנדסי הנדרש.

הבדלים בין סוגי מבנים

על קצה המזלג - אפשר גם להזכיר סוגים שונים של מבנים שעבורם נדרש תהליך מסודר של תכנון קונסטרוקציה. ברשימה הזו נכללים מבנים סטנדרטיים כמו בתים פרטיים ובנייני מגורים או משרדים וגם מבנים פחות קונבנציונאליים ובהם בונקרים, גורדי שחקים וגשרים. מטבע הדברים, כל מבנה מתכננים בצורה שונה – אך כולם ללא יוצא מן הכלל זקוקים להקמת קונסטרוקציה.

לשם השוואה, מבנים אחרים שעבורם מבצעים תכנון קונסטרוקציה בשיתוף פעולה בין מהנדס מבנים לבין אדריכל הם כיפות, מגדלים ויסודות. כאן הדגש הוא לא על התוצאה הסופית של המבנה, אלא על הכלונסאות או המנופים שבהם משתמשים כדי לבנות אותו.

אפשרות ניתוח המבנה ההנדסי

את ניתוח המבנה ההנדסי אפשר לבצע בכמה דרכים מרכזיות. הדרך הראשונה היא לחשוב על כל חלק במבנה כאלמנט קווי, מישור או מרחבי ולבדוק האם הוא יכול לעמוד במאמצים ובעומסים שמופעלים עליו. לעומת זאת, הדרך השנייה היא לבסס חלק נרחב מהניתוח ההנדסי על תוכנות אלמנטים סופיים ועל פתרונות מחשוב.

כמו כן, יש גם תכניות שמשלבות בין הדרכים הקיימות ומאפשרות לנתח את המבנה ההנדסי בזמן קצר ויעיל. בשביל ליישם תכנון קונסטרוקציה מן הסוג הזה, מה שצריך לעשות הוא לבדוק מלכתחילה את רמת המקצועיות והניסיון של המהנדסים המעורבים בפרויקט.

054-5695559

הבדלים בין סוגים של רכיבים קוויים

אם נכנסים לעובי הקורה מגלים את האלמנטים שמשפיעים בפועל על האופן שבו מבצעים תכנון קונסטרוקציה. כאן אפשר למצוא סוגים שונים של רכיבים שממד האורך שלהם גדול לפחות פי 10 משני הממדים של הגובה והרוחב, במה שמכונה "רכיבים קווים": החל מכבלים, דרך עמודים ועד קורה.

התפקיד של כבל בעת תכנון קונסטרוקציה הוא לעמוד במתיחה בלבד, אולם עמוד כבר נחשב לרכיב לחיצה לכל דבר ועניין. מנגד, קורה היא רכיב מתיחה, לחיצה וכפיפה ולכן השימוש בה בהתאם.

מהם רכיבים מישוריים ומרחביים?

מבחינה הנדסית, אפשר להגדיר אחרת רכיבים מישוריים שממד אחד שלהם יותר קטן בעובי משני הממדים האחרים – כמו יריעה, פלטה וקלפה.

לבסוף, יש בכל תהליך של תכנון קונסטרוקציה גם את העניין של רכיבים מרחביים. זהו רכיב תלת ממדי ובעל נפח שבו אין התייחסים ליחס בין הגדלים, כמו מסבך והוא יכול לשמש למתיחה ולחיצה גם יחד.

התכנית שלך, הפתרון שלנו

המומחים מאחורי פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ הם בדיוק אנשי המקצוע שחיפשת כדי לתכנן את הקונסטרוקציה בצורה הטובה ביותר. לנו יש ניסיון של שנים רבות ואנו מציעים מגוון רחב של שירותים באופן נוח, מקצועי וזמין. כמו כן, נשמח להכווין אותך לתהליך הנכון עבורך ולחסוך עבורך זמן וכסף.

רוצה להתייעץ איתנו לגבי תכנון קונסטרוקציה בלי להתחייב לשום דבר וכמובן גם ללא עלות? זה הרגע למסור לנו הודעה מסודרת דרך האתר הרשמי כדי שנוכל לעמוד לרשותך בהקדם!

 
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon

לשיחה עם מומחה ללא עלות חייגו: 

בס"ד

שירות בפריסה ארצית

נשמח לעמוד לרשותך

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

רשימת לקוחות

info@Safety-Sol.com :דוא"ל

כתובת: גלגלי הפלדה 20, הרצליה

  • Black LinkedIn Icon
  • Black Facebook Icon

כל הזכויות שמורות לפתרונות הנדסה ובטיחות שנת 2019 | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות © | קידום אתרים אורגני