נשמח לעמוד לרשותך

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

אישור מהנדס לפרגולה

 

אישור מהנדס לבניית פרגולה

בשנת 2014 תוקנו הרגולציות העוסקות בבניית פרגולות - ומאז כבר אין צורך בקבלת היתר לבניית פרגולה אלא מספיק אישור מהנדס בלבד. מובן שהליך האישור ממהנדס עבור בניית הפרגולה הוא הליך פשוט יותר, קצר יותר, זול יותר ולא חשוב פחות מכך – חוסך מאיתנו הסתבכות ביורוקרטית מיותרת. תיקון החוק נועד להקל על המעוניינים בבניית פרגולה ולאפשר להם לבצע הרחבה לביתם בדמות הוספת פרגולה לנכס בקלות ובמהירות.

שמירה על הבטיחות – מעל הכל

אחת התכונות הבולטות בקרבנו הישראלים היא אותה נטייה ל-"עיגול הפינות", מתוך ניסיון לבצע עבודה מהירה מבלי לשים לב לפרטים הקטנים. חשוב להדגיש שמעבר לחוק המחייב, אישור מהנדס לבניית פרגולה נועד גם כדי לשמור ולהגן עליכם ועל בני משפחתכם ובמקרים קיצוניים אף להציל חיים. בהתאם לכך, הבטיחות היא לא נושא שניתן לעשות בו פשרות מכל סוג.

מה נחשב לפרגולה – ומדוע נדרש אישור מהנדס?

  1. פרגולה הינה מבנה המשמש להצללה - ואין בו קירות. פרגולה למעשה היא מבנה פתוח הקטן מגודל של 50 מטרים רבועים, או אשר תופס עד רבע משטח הגינה כולה.

  2. קבלת אישור מהנדס לבניית הפרגולה הוא אומנם הליך פשוט יותר ונוח יותר מאשר קבלת היתר - אך הוא עדיין אישור נדרש. ללא אישור מהנדס מתאים לא ניתן לבנות את הפרגולה המיוחלת.

  3. בעל נכס אשר יבנה פרגולה ללא אישור מתאים ממהנדס מוסמך יהיה חשוף לצו הריסה - וגם לענישה בדמות קנסות לא נמוכים.

  4. מלבד זאת, האישור ניתן בהתאם לחוקי התכנון והבנייה ותוך הקפדה על כך שהתוספת אינה מפריעה ליתר הדיירים במבנה או העוברים ושבים - ומתאימה להנחיה של הרשות המקומית שבה אתם מתגוררים.

  5. בנקודה זו, כדאי לזכור שאת הפרגולה אתם בהחלט יכולים לבנות בעצמכם אבל את האישור של הבנייה להשאיר לאנשי המקצוע המתאימים.

באיזה שלב יש לפעול לקבלת אישור מהנדס לפרגולה?

את האישור יש לקבל בסוף תהליך בניית הפרגולה ולמעשה גם אם מדובר בפרגולה שטרם נבנתה וגם אם מדובר בפרגולה ישנה יש לדרוש אישור מהנדס כדי שתוכלו להיות בטוחים שהפרגולה בטוחה לשימוש ויציבה מספיק כדי שתוכלו אכן ליהנות ממנה באופן בטיחותי.

כדאי לדעת: את האישור עליכם להעביר לרשות המקומית בתוך 45 יום מסיום בניית הפרגולה.

בחירה באיש המקצוע המתאים

עם סיום בניית הפרגולה - הגיע הזמן להשיג את האישור המיוחל. לא כל מהנדס יכול להעניק לכם את האישור המתאים, אלא רק מהנדס מבנים, המוסמך לכך. כמו כן, חשוב מאוד להקפיד על בחירה במהנדס מקצועי, אמין ומנוסה אשר יספק לכם אסמכתאות לכך שבידיו ההסמכה המתאימה.

עמידה בתנאים

התנאים לקבלת האישור כוללים ביקור של מהנדס מבנים בביתכם, במסגרתו תבוצע בדיקה מקיפה של החומרים ממנה שנבנתה הפרגולה, של חיבורי הפרגולה למבנה, מדידת ממדי הפרגולה, בחינת התמיכה של הפרגולה, מרווחי התומכים וקריטריונים נוספים. בסוף התהליך המהנדס יצלם את הפרגולה וינפיק אישור כולל עבור בניית הפרגולה שלכם.

האם כל פרגולה זקוקה לאישור מהנדס?

פרט נוסף שעליכם להביא בחשבון הוא שכל סוגי הפרגולות לרבות פרגולות עץ, פרגולות מאלומיניום, פרגולות חשמליות ופרגולות הקבועות ברצפה חייב אישור בנייה ממהנדס מבנים מוסמך. במידה ואתם לא בטוחים האם נדרש אישור מהנדס לפרגולה שלכם - עדיף לשאול ולבדוק מאשר להניח שלא נדרש אישור.

ומה יקרה אם מהנדס המבנים לא אישר את הפרגולה?

לא מעט מהפרגולות היפות ביותר שראיתם לאחרונה לא אושרו בבדיקה הראשונה, ואושרו בהמשך. לכן, אל תיפול רוחכם גם במידה והמהנדס מצא ליקויים ולא אישר את הפרגולה שלכם בפעם הראשונה. ליקוי בטיחות שעלולים למנוע מכם לקבל את האישור המבוקש יכולים לצוף במידה והפרגולה אינה מקובעת למבנה בצורה מספקת, או שהפרגולה אינה יציבה מספיק, שנעשה שימוש בקורות שאינן מתאימות או במרווחים שאינם תקינים וליקויים נוספים.

כאמור, גם אם נמצאו ליקויים - זהו לא סוף הסיפור ובהחלט אפשר לתקן. במידה ובחרתם מהנדס מבנים רציני ומקצועי, לא תקבלו ממנו רק את רשימת הליקויים אלא גם את הדרך לתקן אותם. את הליקויים והדרך לפתרונם תקבלו בדוח מפורט וברור שתוכלו להעביר למתקין הפרגולות שלכם - ולאחר תיקון הליקויים נגיע אליכם שוב לטובת קבלת אישור מהנדס לפרגולה שלכם.

פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ – תמיד לרשותך

המומחים להנדסה מבית פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ צברו ניסיון רב בתחום בפרגולות ובהוצאת אישור בנייה מתאים עבורן. נשמח להעמיד לרשותכם מהנדסי מבנים ברמה הגבוהה ביותר כדי שגם תקבלו את האישור המיוחל - וגם שתרגישו בטוחים להשתמש בפרגולה שבניתם. נציגינו ממתינים לפנייתכם כעת!

053-6066000

 
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon

לשיחה עם מומחה ללא עלות חייגו: 

בס"ד

שירות בפריסה ארצית

נשמח לעמוד לרשותך

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

רשימת לקוחות

info@Safety-Sol.com :דוא"ל

כתובת: גלגלי הפלדה 20, הרצליה

  • Black LinkedIn Icon
  • Black Facebook Icon

כל הזכויות שמורות לפתרונות הנדסה ובטיחות שנת 2019 | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות © | קידום אתרים אורגני